Produkty oznaczone inaczej niż

jako "wysyłka w 24h" nie są dostępne

od ręki w księgarni stacjonarnej

(wyjątek mogą stanowić niektóre podręczniki, komiksy oraz książki historyczne) 

 

Menu

PTAKI. PRZEWODNIK COLLINSA W.3

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 126,55 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

126.55
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena w innych sklepach: 150,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MULTICO
Kod produktu: 9788377636473

Opis

Książka ta jest uważana za jeden z najlepszych przewodników terenowych na świecie do rozpoznawania ptaków. Autor Lars Svensson opisał w niej około 1000 gatunków, które lęgną się lub są regularnie spotykane w Europie, Afryce Północnej i części Bliskiego Wschodu.

Obecne, trzecie wydanie zostało całkowicie zaktualizowane i rozszerzone o 32 strony. Na licznych tablicach z rysunkami wstawiono nowe ilustracje. Z kolei opisy ptaków w wielu przypadkach zostały poprawione lub napisane całkowicie na nowo. Dogłębnie przerobiono działy dotyczące ptaków szponiastych, rybitw i nurów.

W części głównej opisano 732 gatunki. Pokrótce wspomniano także o 66 gatunkach zalatujących. Kolejne 36 gatunków to uciekinierzy z niewoli lub ptaki introdukowane przez człowieka, tworzące obecnie dzikie samodzielnie się utrzymujące populacje. Dalsze 142 gatunki wyjątkowo zalatujące z innych kontynentów zostały jedynie wymienione.

Opisy zawierają informacje o wielkości ptaków, ich cechach diagnostycznych potrzebnych do oznaczania każdego gatunku, w zależności od płci, wieku i pory roku. Do tego przedstawiają siedlisko życia, zasięg występowania, a także najczęstsze głosy. Na mapach, przygotowanych dla większości gatunków, zobrazowano rozmieszczenie ptaków w okresie lęgowym, podczas przelotów i zimowania.

W polskim tłumaczeniu książki znalazły się informacje o obszarze występowania poszczególnych gatunków w naszym kraju i ich statusie liczebności, podanym za pomocą symboli, dzięki którym można się szybko zorientować, czy dany gatunek jest u nas pospolity, czy też zalatuje tylko sporadycznie, czy jest to ptak lęgowy, czy nie, jak również czy jest osiadły, czy wędrowny.

Na ponad 4000 pięknych ilustracji pokazano wygląd ptaków i różnice w szacie w zależności od płci, wieku, pory roku i rozmieszczenia. W opisach rysunków zwrócono uwagę na ważne cechy rozpoznawcze ptaków, a wiele ilustracji pokazuje ptaki w ich typowym środowisku.

Przewodnik ten jest niezastąpioną pomocą w ornitologicznych wyprawach terenowych, jak i przy poznawaniu ptaków w domowym zaciszu. To lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników ptaków, zarówno tych zaawansowanych, jak i dopiero rozpoczynających swą ornitologiczną przygodę.

AUTOR LARS SVENSSON, ILUSTRATOR: KILLIAN MULLARNEY, DAN
TYTUŁ PTAKI. PRZEWODNIK COLLINSA W.3
WYDAWCA MULTICO
ROK WYDANIA 2023
OPRAWA OPRAWA TWARDA
ILOŚĆ STRON 480
EAN 9788377636473
(538156)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
  • Darmowa dostawa od 299 zł!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl