Produkty oznaczone inaczej niż

jako "wysyłka w 24h" nie są dostępne

od ręki w księgarni stacjonarnej

(wyjątek mogą stanowić niektóre podręczniki, komiksy oraz książki historyczne) 

 

Menu

MORSKIE STWORY I ICH WALORY, DREW HARVELL

Morskie stwory i ich walory, Drew Harvell
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 86,62 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

86.62
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena w innych sklepach: 79,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 9788301250058

Opis

Wyróżniona przez "Nature" wśród najlepszych książek 2025 roku!


Najbardziej niezwykłe historie życia zaczynają się w morzu


Życie na Ziemi narodziło się w oceanach - i to właśnie tam, w świecie morskich bezkręgowców, spotykamy jedne z najbardziej zadziwiających przystosowań. Olbrzymie, stuletnie małże, koralowce budujące rafy, meduzy i żebropławy wytwarzające własne światło, ośmiornice zdolne do błyskawicznej zmiany barwy i faktury ciała czy rozgwiazdy poruszające się dzięki niezwykłemu układowi wodnemu - wszystkie one pokazują, jak różnorodne mogą być drogi ewolucji.


W książce Morskie stwory i ich walory światowej sławy ekolog morza, dr Drew Harvell, prowadzi czytelnika przez najpiękniejsze i najbardziej fascynujące akweny świata - od Hawajów po Morze Salish, od Karaibów po Indonezję. Opisuje organizmy, których budowa i sposób życia podważają antropocentryczne intuicje na temat tego, czym może być zwierzę i jak może funkcjonować organizm, a zarazem inspirują współczesną naukę: od badań nad nowymi lekami po biomimetykę, inżynierię materiałową i technologie oparte na zjawiskach świetlnych.


Łącząc rzetelną wiedzę z własnym doświadczeniem badawczym, autorka pokazuje ocean jako środowisko pełne złożonych zależności, nieoczywistych partnerstw i niezwykłych przystosowań. To zarazem opowieść o odkrywaniu przyrody i o odpowiedzialności za ekosystemy morskie w epoce gwałtownych zmian klimatycznych.


To książka dla czytelników zainteresowanych biologią, morzem i historią życia na Ziemi - napisana z pasją, ale bez utraty naukowej precyzji.

AUTOR DREW HARVELL
TYTUŁ MORSKIE STWORY I ICH WALORY
WYDAWCA WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN
ROK WYDANIA 2026
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 222
EAN 9788301250058
Znajdź podobne według klucza:
(788759)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
  • Darmowa dostawa od 299 zł!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl