Produkty oznaczone inaczej niż

jako "wysyłka w 24h" nie są dostępne

od ręki w księgarni stacjonarnej

(wyjątek mogą stanowić niektóre podręczniki, komiksy oraz książki historyczne) 

 

Menu

OKRĘTY PODWODNE II WOJNY ŚWIATOWEJ

Okręty podwodne II wojny światowej
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 45,05 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna:

45.05
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena w innych sklepach: 49,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ALMAPRESS
Kod produktu: 9788370209407

Opis

Od samego początku II wojny światowej niemieckie U-Booty udowodniły swoją wartość, atakując żeglugę atlantycką i ustanawiając blokadę alianckich szlaków zaopatrzeniowych. Zakłócenie szlaków dostaw do Wielkiej Brytanii miało wpływ na ograniczenie możliwości prowadzenia przez nią wojny. Z kolei na obszarze Pacyfiku okręty podwodne US Navy stanowiły poważne zagrożenie dla japońskich okrętów i statków, zatapiając przeszło 1000 jednostek, w tym jeden pancernik, osiem lotniskowców i jedenaście ciężkich krążowników.

Niniejsza leksykon stanowi szczegółowy przewodnik po okrętach podwodnych II wojny światowej, uporządkowany według poszczególnych uczestników konfliktu. Czytelnik dowie się o śmiałym rajdzie U-47 na bazę Royal Navy w Scapa Flow, w wyniku którego w październiku 1939 roku zatopiony został pancernik Royal Oak. Książka zgłębia także konstrukcję Elektrobootów Typu XXI, czyli pierwszego typu okrętów podwodnych, który z założenia miał operować głównie pod powierzchnią wody. Można też podziwiać japońskie krążowniki podwodne typu I-400, wyposażone w wodnosamoloty pływakowe, a także zapoznać się z nietypową francuską jednostką Surcouf, uzbrojoną w działa kal. 203 mm i mogącą teoretycznie zmierzyć się z ówczesnymi okrętami liniowymi.

Książka zawiera 140 szczegółowych ilustracji barwnych oraz fotografii, prezentujących m.in. rozmaite wzory kamuflażu, oraz precyzyjne informacje techniczne.

AUTOR E. V. MARTINDALE
TYTUŁ OKRĘTY PODWODNE II WOJNY ŚWIATOWEJ
WYDAWCA ALMAPRESS
ROK WYDANIA 2025
OPRAWA OPRAWA BROSZUROWA
ILOŚĆ STRON 128
EAN 9788370209407
Znajdź podobne według klucza:
(798189)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
  • Darmowa dostawa od 299 zł!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl